KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch + blyerts 9344510
*
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:03:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 20:43:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Björn Berg
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 20:43:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49